Telefon całodobowy (+48) 71 338 19 19
Transport międzynarodowy

Transport zmarłych z zagranicy

Firma Gloria posiada wszelkie wymagane prawem, zarówno międzynarodowym jaki lokalnym, koncesje i licencje przewozowe. Wraz ze zgłoszeniem telefonicznym i złożeniem pełnomocnictwa, podejmiemy niezbędne kroki mające na celu sprowadzenie zwłok zmarłej osoby do Polski.

Nasza dogłębna znajomość złożonych przepisów i specyfiki poszczególnych krajów oraz długoletnie doświadczenie pozwolą na szybkie dokonanie niezbędnych formalności. Zajmiemy się wszelkimi pozwoleniami, zarówno po stronie polskiej (sanepid, starostwo, Urząd Miasta, cmentarz) jaki w kraju z którego ma zostać sprowadzone ciało osoby zmarłej (konsulat, szpital ,policja, Urząd Miejski).

Jesteśmy jedyną firmą pogrzebową we Wrocławiu, która dysponuje karawanem wyposażonym w chłodnię. Tak profesjonalnie przygotowane auto, gwarantuje transport ciała osoby zmarłej w godny i bezpieczny sposób.

Świadczymy również usługi balsamacyjne, właściwe dla krajów o tropikalnym klimacie oraz przy transportach drogą morską lub lotniczą na znaczne odległości.

Międzynarodowe przewozy zmarłych realizujemy drogą lądową, powietrzną oraz morską. Usługi przewozowe oferujemy w najniższych cenach.

Dysponujemy nowymi, ekonomicznymi autami, dzięki czemu obniżamy koszty samego transportu. Akcesoria funeralne (trumny do przewozu, wkłady metalowe) zamawiamy bezpośrednio u producentów w ilościach hurtowych (posiadamy 300 m. magazyn) co pozwala nam na negocjacje cenowe, a tym samym obniżenie kosztów jakie ponosi klient. Działamy zgodnie z obowiązującymi zasadami, jednocześnie szukając takich rozwiązań, aby sprowadzenie ciała osoby zmarłej do kraju odbyło się szybko i sprawnie.

POBIERZ DOKUMENTY >>
POTRZEBNE DO ORGANIZACJI TRANSPORTU MIĘDZYNARODOWEGO

Karawany – czy na pewno?

Karawanem możemy nazywać wyłącznie auto przystosowane przez specjalistyczne firmy do przewozu osób zmarłych. Niestety właściwe przygotowanie zakupionego auta, tak aby mogło być zarejestrowane jako samochód specjalny i odebrane przez sanepid, wiąże się z bardzo dużymi kosztami. Dlatego też zdecydowana większość zakładów pogrzebowych, decyduje się na kosmetyczne, drobne przeróbki. Z samochodu najczęściej są to Mercedesy Vito lub VW busy, wyciągane są siedzenia (pozostają jedynie przednie dla kierowcy i pasażera) a tył auta tj. miejsce, gdzie umieszczana jest trumna, oddzielone jest od kabiny kierowcy ścianką z płyty OSB lub kotarą. W ten sposób auto staje się uniwersalne – raz pracuje jako karawan raz jako auto prywatne. Niedopuszczalne, aczkolwiek szeroko stosowane.

Profesjonalny karawan

Obowiązujące w naszym kraju przepisy, jasno określają jak powinien wyglądać samochód specjalnego przeznaczenia – karawan. Dotyczą one zarówno bezpieczeństwa jaki higieny.

Kabina kierowcy musi być szczelnie odizolowana od miejsca przeznaczonego do przewozu trumny z ciałem zmarłej osoby, za pomocą trwałej, szczelnej, zmywalnej i zamontowanej na stałe ściany grodziowej. Podłoga musi być wykonana z materiałów łatwo zmywalnych oraz odpornych na działanie silnych środków dezynfekujących, najlepiej kwasoodporna.

Profesjonalnie przygotowany karawan posiada również podwójną podłogę, tzw. wózek i zabezpieczające trumnę przed przesunięciem (wypadnięciem) oraz klimatyzacje z rozszerzonym spektrum.

Godny zaufania zakład pogrzebowy powinien dysponować autem wyposażonym w chłodnie.

Wg. obowiązujących przepisów jedynie samochód z chłodnią może wykonywać przewozy osób zmarłych na odległość powyżej 60 km. Uruchomienie chłodni podczas transportu na dużych odległościach zabezpiecza ciało osoby zmarłej przed niekorzystnymi zmianami, jakie mogą zajść szczególnie w okresie letnim.

Niestety, zakłady pogrzebowe w większości nie stosują się do tych wytycznych ponieważ wymaga to kosztownych inwestycji.

Dowiedz się więcej

Zobacz katalogi lub zdobądź podstawowe informacje

 • Krok po kroku Krok po kroku

  Dokumenty i płatności

  Co należy zrobić w sytuacji utraty bliskiej osoby? Każda sytuacja jest inna, ale zebraliśmy najważniejsze informacje, które dotyczą najczęstszych okoliczności śmierci w szpitalu, w domu i w wypadku.

  Dowiedz się więcej
 • Katalogi Katalogi

  Piękne ostatnie pożegnanie

  Pomagamy w organizacji kameralnych spotkań dla rodziny i bliskich. Sprawdź czym dysponujemy. Zobacz flotę samochodów, kwiaty, nagrobki, trumny, urny i wiele więcej…

  Dowiedz się więcej
Kontakt

Zadzwoń do nas lub przyjdź

Od 1989 roku pomogliśmy już tysiącom rodzin. Masz pytania? Zadzwoń lub przyjdź do jednego z naszych punktów.

Telefon całodobowy (+48) 71 338 19 19
Godziny otwarcia pon. - pt.: 8:00 - 16:00 sobota: 9:00 - 13:00 Zlokalizuj najbliższy punkt