Telefon całodobowy (+48) 71 338 19 19

Kremacja zwłok

Dom pogrzebowy Gloria umożliwia przeprowadzenie pięknego ostatniego pożegnania. Obszerna klimatyzowana sala recepcyjna jest miejscem, gdzie można wygodnie usiąść, napić się kawy czy herbaty. O wyznaczonej godzinie pracownicy wprowadzą Państwa do kaplicy. W jej komfortowym wnętrzu będziecie mogli Państwo godnie pożegnać ciało bliskiej osoby. Kaplica jest wynajmowana na dowolną liczbę godzin. Przygotowane jest w niej miejsce dla osoby duchownej. Istnieje możliwość odprawienia Mszy Świętej Żałobnej. Na Państwa życzenie pożegnanie przeprowadza świecki mistrz ceremonii. Często pożegnania odbywają się wyłącznie w gronie najbliższych

Z uwagi na to, że dysponujemy własnym krematorium, dwoma kaplicami i salą pożegnań, możemy organizować ceremonię pożegnania i kremacji w dowolnych dniach i godzinach — zgodnie z życzeniem i potrzebą naszych klientów. Ponieważ nie jesteśmy zależni od innych podmiotów możemy organizować kremację oraz pogrzeb w tym samym dniu.

Po zakończonej ceremonii w kaplicy, najbliżsi mogą skorzystać z eleganckiej sali ostatniego pożegnania, wyposażonej w duże “okno” przez które można obserwować moment wprowadzania trumny do pieca kremacyjnego.

Urnę z prochami osoby zmarłej dostarczamy w dowolne miejsce wskazane przez Państwa. Najczęściej jednak, przechowujemy ją w naszej firmie, a w dniu pogrzebu przewozimy na cmentarz w celu pochowania.

Z każdym rokiem przybywa zwolenników kremacji. Na wielu cmentarzach zaczyna brakować już miejsc na pochówki tradycyjne. Niewiele cmentarzy dysponuje miejscami do pochówku głębinowego lub rodzinnego. Jeżeli więc chcemy, aby nasi najbliżsi spoczywali w jednej mogile, pozostaje wykupienie urnowego grobu rodzinnego. Można również wykupić miejsce podwójne (na dwie urny) lub nisze w kolumbarium. Przygotowanie osoby zmarłej do kremacji odbywa się tak samo jak w przypadku pochówku tradycyjnego. Można jednak zrezygnować z tradycyjnego ubioru i owinąć ciało osoby zmarłej w tzw. całun. Ciało zmarłego składane jest do trumny kremacyjnej, pozbawionej lakieru, farby oraz uchwytów. Nie może się w niej znajdować również żadne urządzenie, które mogłoby zakłócić pracę pieca kremacyjnego np. telefon komórkowy. Przed spopieleniem koniecznie należy usunąć rozrusznik serca (jeżeli zmarły taki posiadał).

Kremacja ciała, jest różnie postrzegana przez poszczególne religie. Chrześcijanie długo nie pochwalali kremacji jako formy pochówku. Jednak w roku 1963 Kościół Katolicki dopuścił możliwość kremacji i wydał oświadczenie, że jest ona zgodna z wiarą rzymsko-katolicką. Od tego czasu kremacja, jako forma pochówku ma coraz więcej zwolenników. Kościół Protestancki znacznie wcześniej zezwolił na spopielanie ciał zmarłych w, a w krajach protestanckich pierwsze krematoria powstawały już w XIX wieku. Zdecydowanymi przeciwnikami kremacji są min. Mormoni oraz wyznawcy Kościoła Prawosławnego. Muzułmanie również nie dopuszczają możliwości spopielania ciał osób zmarłych w krematorium. Natomiast Buddyzm oraz Hinduizm, postrzega kremację ciała, jako proces ułatwiający duszy oderwanie się od ciała, oraz symbolizujący ulotność i nietrwałość.

Pochówek w trumnie

Na terenie Wrocławia funkcjonuje kilka cmentarzy komunalnych i kilkanaście cmentarzy parafialnych, których administratorami są poszczególne parafie. Niestety, w chwili obecnej, brak miejsc do pochówku tradycyjnego na największych cmentarzach komunalnych, przy ul. Grabiszyńskiej i ul. Osobowickiej. Sporadycznie sprzedawane są nowe groby murowane. Zawsze istnieje możliwość dochowania trumny do już istniejącego grobu. Jednak, aby taki dochówek był możliwy, musi upłynąć 20 lat od ostatniego pochówku. Urnę z prochami osoby zmarłej, można dochować bez ograniczeń czasowych.

Nowe miejsca do pochówku tradycyjnego, czyli w trumnie, dostępne są na cmentarz komunalnym przy ul. Kiełczowskiej.

Dom pogrzebowy
i krematorium Gloria

Kompleks domu pogrzebowego i krematorium Gloria znajduje się we Wrocławiu, na osiedlu Oporów. Zaledwie trzy minuty jazdy samochodem od Bielan Wrocławskich oraz Cmentarza Komunalnego przy ul. Grabiszyńskiej. Niewiele więcej zajmuje dojazd z obwodnicy autostradowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o usłudze kremacji — przejdź do serwisu Krematorium lub przeczytaj nasz poradnik “Krok po kroku”.

Dowiedz się więcej

Zobacz katalogi lub zdobądź podstawowe informacje

 • Krok po kroku Krok po kroku

  Dokumenty i płatności

  Co należy zrobić w sytuacji utraty bliskiej osoby? Każda sytuacja jest inna, ale zebraliśmy najważniejsze informacje, które dotyczą najczęstszych okoliczności śmierci w szpitalu, w domu i w wypadku.

  Dowiedz się więcej
 • Katalogi Katalogi

  Piękne ostatnie pożegnanie

  Pomagamy w organizacji kameralnych spotkań dla rodziny i bliskich. Sprawdź czym dysponujemy. Zobacz flotę samochodów, kwiaty, nagrobki, trumny, urny i wiele więcej…

  Dowiedz się więcej
Katalogi

Piękne ostatnie pożegnanie

Pomagamy w organizacji kameralnych spotkań dla rodziny i bliskich. Sprawdź czym dysponujemy. Zobacz flotę samochodów, kwiaty, nagrobki, trumny, urny i wiele więcej…

Kontakt

Zadzwoń do nas lub przyjdź

Od 1989 roku pomogliśmy już tysiącom rodzin. Masz pytania? Zadzwoń lub przyjdź do jednego z naszych punktów.

Telefon całodobowy (+48) 71 338 19 19
Godziny otwarcia pon. - pt.: 8:00 - 16:00 sobota: 9:00 - 13:00 Zlokalizuj najbliższy punkt