Telefon całodobowy (+48) 71 338 19 19

Ekshumacja zwłok

Firma Gloria przeprowadza ekshumacje na terenie cmentarzy w całym kraju oraz w obrębie wrocławskich nekropolii.

W biurze pogrzebowym firmy Gloria specjalista ds. obsługi klienta skontaktuje się z zarządcami cmentarzy i ustali termin wykonania usługi. Zajmie się również skompletowaniem dokumentacji i dostarczeniem jej do administratorów wskazanych nekropolii.

Podczas przeprowadzania ekshumacji, nasi pracownicy zgodnie z obowiązującymi przepisami, wyposażeni są w odzież ochronną oraz wszystkie niezbędne akcesoria. W przypadku ekshumacji zwłok (przed okresem mineralizacji) wydobytą trumnę umieszczamy i transportujemy w skrzyni ekshumacyjnej, szczelnie wybitej blachą. Jeżeli przeprowadzamy ekshumacje szczątków (po okresie mineralizacji), wydobyte szczątki wraz z resztkami trumny, umieszczamy w nowej trumnie a następnie w szczelnym worku, odpowiednio odpornym na uszkodzenia.

Ekshumacja zwłok przeprowadzana jest w godzinach rannych pod nadzorem inspektora sanitarnego.

Ekshumowane szczątki można przenieść do nowego grobu lub do istniejącej mogiły.

Dochowanie szczątków do istniejącego grobu jest możliwe po upływie 20 lat od ostatniego pochówku. W przypadku, kiedy nie upłynął wymagany okres czasu, należy uzyskać zgodę administratora cmentarza oraz zezwolenie Sanepidu, na dokonanie dochowania szczątków do grobu. Jeżeli wniosek nie zostanie zaopiniowany pozytywnie, szczątki należy poddać kremacji. Prochy umieszczone w urnie można złożyć do istniejącego grobu bez względu na czas jaki minął od ostatniego pochówku.

Ekshumacja zwłok i szczątków jest dopuszczalna w terminie od 16 października do 15 kwietnia. Wyjątkowo, można wykonywać ekshumację w innym terminie, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie.

W celu wyceny indywidualnej usługi prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty.

Dowiedz się więcej

Zobacz katalogi lub zdobądź podstawowe informacje

 • Krok po kroku Krok po kroku

  Dokumenty i płatności

  Co należy zrobić w sytuacji utraty bliskiej osoby? Każda sytuacja jest inna, ale zebraliśmy najważniejsze informacje, które dotyczą najczęstszych okoliczności śmierci w szpitalu, w domu i w wypadku.

  Dowiedz się więcej
 • Katalogi Katalogi

  Piękne ostatnie pożegnanie

  Pomagamy w organizacji kameralnych spotkań dla rodziny i bliskich. Sprawdź czym dysponujemy. Zobacz flotę samochodów, kwiaty, nagrobki, trumny, urny i wiele więcej…

  Dowiedz się więcej
Kontakt

Zadzwoń do nas lub przyjdź

Od 1989 roku pomogliśmy już tysiącom rodzin. Masz pytania? Zadzwoń lub przyjdź do jednego z naszych punktów.

Telefon całodobowy (+48) 71 338 19 19
Godziny otwarcia pon. - pt.: 8:00 - 16:00 sobota: 9:00 - 13:00 Zlokalizuj najbliższy punkt