Telefon całodobowy (+48) 71 338 19 19

Zaplanowanie swojego ostatniego pożegnania jest wynikiem dojrzałej decyzji. Nie możemy uchronić bliskich przed bólem po swoim odejściu. Możemy jednak zapewnić im finansowe i emocjonalne bezpieczeństwo.

Gloria oferuje Państwu możliwość sporządzenia stosownego planu pożegnania. Zaplanowanie ceremonii pogrzebowej w firmie Gloria jest bezpłatne. Wykwalifikowany specjalista do spraw obsługi Klienta pomoże Państwu ustalić najdrobniejsze szczegóły. Wszystkie informacje zostaną zanotowane w odpowiednich formularzach i zebrane w jednym dokumencie. Kopia zawartej umowy pozostanie w firmie Gloria. Oryginał wraz z dowolną ilością kopii oddamy Państwu. Szczegóły ceremonii zapisane w umowie będziecie Państwo mogli przekazać swoim bliskim, przyjaciołom, sąsiadom, którzy staną się powiernikami ostatniej woli. Obdarzeni zaufaniem, z pewnością dopilnują aby Państwa życzenia zostały spełnione.

Plany pogrzebowe, to możliwość napisania zakończenia i opowiedzenia swojej historii raz jeszcze.

„To zbyt trudne do powiedzenia”

Trudne. Wszyscy jednak nieuchronnie zmierzamy ku wieczności. Plany pogrzebowe dają nam możliwość opowiedzenia historii swojego życia.

Pozostawienie gotowego planu swojego pożegnania, zdejmie z członków rodziny konieczność podejmowania trudnych decyzji. Ułatwi naszym bliskim przejście przez trudny czas żałoby i będzie wyrazem naszej troski i miłości.

„Nie ma dla mnie znaczenia, jak będzie wyglądać moja ceremonia pogrzebowa”

W istocie, dla wielu z nas jest bez znaczenia to co stanie się z naszym ciałem po śmierci. Nie przywiązujemy wagi do szczegółów własnej ceremonii pogrzebowej. Nasi bliscy, będą musieli jednak podjąć wiele decyzji z nią związanych. Wcześniejsze ustalenia pomogą im uniknąć niepotrzebnych kosztów: zamawiana dodatkowych usług i kupowania drogich akcesoriów. Nasze życzenia zaznaczone w planie pogrzebowym, będą wyrazem troski o tych którzy pozostali.

„Nie ma sensu myślenie o śmierci teraz, kiedy jeszcze tyle przed nami”

Rozmowa z bliskimi o sprawach ostatecznych jest łatwiejsza kiedy cieszymy się dobrym zdrowiem i wspólnie spędzanym czasem. Niezwykle trudno jest bowiem rozmawiać o pożegnaniu, kiedy trawi nas choroba, a śmierć jest coraz bliższa. Wówczas odsuwamy od siebie myśl o odejściu, a nasi najbliżsi pogrążeniu w smutku, nie chcą i nie potrafią przeprowadzić rozmowy na temat naszej ostatniej woli.

„Rodzina wie jaki rodzaj pochówku sobie życzę”

Często podczas rozmów z najbliższymi wspominamy mimochodem, o formie pochówku. Wyrażamy chęć kremacji lub zastrzegamy głośno, często żartobliwie, że życzymy sobie tradycyjnej ceremonii. Nie jest to jednak jedyna decyzja, jaką należy podjąć podczas organizacji pogrzebu. Bliskim przychodzi decydować o bardzo wielu sprawach, które często są dla nich zaskakujące.

 • Czy uroczystość pożegnania ma być otwarta czy wyłącznie dla członków rodziny?
 • Kogo powiadomić o dacie ceremonii? Czy jest ktoś, kogo zmarły nie darzył sympatią i jego obecność na pogrzebie jest niewskazana?
 • W jakim obrządku ma się odbyć ostatni pożegnanie?
 • Czy czas ceremonii wypełni cisza czy muzyka? Jeśli tak to jaka?
 • Jakie kwiaty cenił Zmarły, jakie powinny towarzyszyć w Jego ostatniej drodze?

To jedynie kilka pytań na jakie będą musieli odpowiedzieć bliscy podczas organizacji pożegnania.

Zaplanowanie szczegółów pożegnania, da naszym bliskim pewność, że postępują zgodnie z naszą wolą. Spełnienie ostatniej prośby jaką do nich skierowaliśmy, pozwoli choć trochę wyciszyć smutek i tęsknotę.

„Posiadam wykupione miejsce na cmentarzu. Nie będzie problemu z pochówkiem”

Wykupienie miejsca nie daje nam gwarancji, że nasze ciało zostanie złożone w wybranej mogile.

Najczęstszym powodem braku zgody na pochówek jest rosnące w pobliżu drzewo. Nienaruszalna strefa wokół niego zależy od obwodu pnia. W ten sposób chroniony jest system korzeniowy, który mógłby ulec uszkodzeniu podczas kopania grobu. W takiej sytuacji zarządca cmentarza nie wyda zgody na pochówek, pomimo tego, że miejsce grzebalne zostało opłacone.

Zarządzenie Prezydenta Wrocławia w sprawie zasad gospodarowania miejscami grzebalnymi na terenie cmentarzy komunalnych we Wrocławiu >>

Problem stanowią również wysokie wody gruntowe. Na cmentarzach których dotyczy ten problem, przed wydaniem zgody na pochówek, firma Gloria wykonuje odwiert, celem sprawdzenia wysokości wód gruntowych. Jeżeli znajdują się one zbyt wysoko, zarządca cmentarza nie wyda zgody na pochówek w danym miejscu. W każdym przypadku odległość między najwyższym poziomem wody gruntowej a dnem grobu nie może być mniejsza niż 0,5 m.

Wyżej opisane sytuacje dotyczą wyłącznie pogrzebów tradycyjnych, czyli w trumnie. Urnę z prochami Osoby Zmarłej można pochować bez przeszkód.

Dowiedz się więcej

Zobacz katalogi lub zdobądź podstawowe informacje

 • Krok po kroku Krok po kroku

  Dokumenty i płatności

  Co należy zrobić w sytuacji utraty bliskiej osoby? Każda sytuacja jest inna, ale zebraliśmy najważniejsze informacje, które dotyczą najczęstszych okoliczności śmierci w szpitalu, w domu i w wypadku.

  Dowiedz się więcej
 • Katalogi Katalogi

  Piękne ostatnie pożegnanie

  Pomagamy w organizacji kameralnych spotkań dla rodziny i bliskich. Sprawdź czym dysponujemy. Zobacz flotę samochodów, kwiaty, nagrobki, trumny, urny i wiele więcej…

  Dowiedz się więcej
Kontakt

Zadzwoń do nas lub przyjdź

Od 1989 roku pomogliśmy już tysiącom rodzin. Masz pytania? Zadzwoń lub przyjdź do jednego z naszych punktów.

Telefon całodobowy (+48) 71 338 19 19
Godziny otwarcia pon. - pt.: 8:00 - 16:00 sobota: 9:00 - 13:00 Zlokalizuj najbliższy punkt